Elektrownie

słoneczne,

fotowoltaiczne

Projekt i budowa naziemnych farm słonecznych

UMOWA EPC

KNESS realizuje Generalne Wykonawstwo w projektach OZE – budowa stacji fotowoltaicznych “pod klucz”

Firma realizuje pełen zakres działań związanych z realizacją projektu inwestycyjno-budowlanego: od planowania po montaż w terenie i uruchomienie instalacji.

Taka forma umowy przewiduje zarządzanie realizacją projektu przez wykonawcę przy minimalnym udziale klienta.

Zintegrowane rozwiązanie „pod klucz”

Taka forma umowy przewiduje zarządzanie realizacją projektu przez wykonawcę przy minimalnym udziale klienta

01

Analityka

 • Kalkulacja kosztów projektu
 • Kalkulacja efektywności ekonomicznej elektrowni słonecznej

02

Inżynieria projektu

 • tworzenie możliwych opcji podłączenia elektrowni słonecznej;
 • prace projektowe i badawcze;
 • przygotowanie obiektu pod budowę.

03

Dostawa sprzętu

 • dobór optymalnego sprzętu, zakup i logistyka z najlepszymi cenami i warunkami;
 • konstrukcje metalowe dla elektrowni słonecznych własnej produkcji;
 • współpraca z najlepszymi światowymi producentami urządzeń do stacji solarnych.

04

Budowa

 • roboty budowlane i instalacyjne;
 • prace elektryczne;
 • uruchomienie;
 • testowanie, uruchamianie.

Indywidualne rozwiązania

dla każdego projektu

NAZIEMNE STACJE FOTOWOLTAICZNE

Generalne Wykonawstwo w projektach OZE – budowa stacji fotowoltaicznych “pod klucz” – budowa, montaż, uruchomienie, podłączenie do sieci i rozruch farmy fotowoltaicznej.

KOMERCYJNE DACHOWE ELEKTROWNIE SŁONECZNE

Komercyjne dachowe elektrownie słoneczne – jest to sposób na czerpanie zysków z obszarów, które nie były wcześniej używane, co również zwiększa wartość nieruchomości: skaluje biznes i zapewnia gwarantowany zysk.

“FOG” Stacje słoneczne na własny użytek

Z pomocą FOG każda firma może produkować swoje produkty z wykorzystaniem energii odnawialnej: zmniejszenie śladu węglowego i wpływu na środowisko i obniżenie kosztów energii elektrycznej.

KORZYŚCI

„Pod klucz”

Kompleksowe rozwiązanie dla każdego klienta: od studium wykonalności po uruchomienie obiektu

Zrównoważony rozwój

Przyczynianie się do ochrony środowiska zgodnie ze standardami ESG

Niezależność energetyczna

Własne źródło wytwarzania energii elektrycznej

Farm

0

Modułów

0

MW

0

Zamówienie

Wiadomość (Napisz szczegółowo, co Cię interesuje)*

Kontakt

+48 797 575 424

office@knesspolska.pl

×

FAQ

Korzyści płynące z inwestycji w przemysłowe instalacje fotowoltaiczne

Budowa elektrowni słonecznych to rozwiązanie zapewniające mnóstwo korzyści właścicielowi, a także środowisku. Na niesłabnące zainteresowanie tego rodzaju inwestycją wpływ ma przede wszystkim wysoka wydajność i efektywność farm solarnych. Projektowane i budowane przez KNESS Polska nowoczesne elektrownie solarne umożliwiają wytwarzanie dużych ilości prądu. Niezawodne urządzenia pozwalają uniezależnić się od dostawców. Według specjalistów z branży energetycznej podwyżki cen energii teraz i w przyszłości są nieuniknione. Prywatna farma paneli słonecznych pomaga uchronić właściciela od negatywnych konsekwencji skoków cen prądu. Właściwie dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa system solarny pozwala całkowicie lub w dużej części pokryć zapotrzebowanie firmy na energię.

Farma słoneczna gwarantuje ponadto znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie. Posiadanie własnej elektrowni fotowoltaicznej i pozyskiwanie energii elektrycznej z naturalnego źródła, jakim jest słońce, wiąże się z niższymi rachunkami za prąd w porównaniu z „tradycyjnymi” formami pobierania energii. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, ponieważ to właśnie oni są znacznie częściej narażeni na niekorzystne zmiany przepisów prawnych w zakresie kupna energii elektrycznej. W wielu przypadkach koszt zakupu prądu przez przedsiębiorstwo jest bowiem znacznie wyższy niż w przypadku prywatnych domów. To sprawia, że inwestycja w elektrownie solarne pozwala na duże oszczędności. Ponadto właściciel ma pewność, że energia słoneczna zostanie zawsze wytworzona. Słońce będzie zawsze świecić, co pozwoli wytwarzać energię z pobieranego ciepła. W przeciwieństwie zatem do paliw kopalnych, które, jak szacują specjaliści, skończą się za maksymalnie kilkadziesiąt lat, farmy solarne umożliwią wytwarzanie prądu nawet w przypadku problemów z dostępnością węgla czy gazu.

Niektóre elektrownie słoneczne umożliwiają również gromadzenie oraz odsprzedaż nadwyżek pozyskanego prądu operatorowi energii elektrycznej. Nadwyżkę tę można następnie wykorzystać w chwili zmniejszonej produktywności systemu, np. w okresie zimowym. To wszystko sprawia, że farma solarna to inwestycja bardzo opłacalna dla przedsiębiorstw, zwłaszcza dla firm zajmujących się produkcją przez całą dobę.

Nasze farmy solarne charakteryzują się także dobrą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, w tym przede wszystkim atmosferyczne, takie jak silny wiatr, intensywny deszcz czy śnieg. Nowoczesne elektrownie nie wymagają też częstej konserwacji i czyszczenia elementów instalacji. Wysokiej klasy systemy solarne cechują się ponadto długą żywotnością. Własna elektrownia słoneczna działa niezawodnie przez lata, a wieloletni okres gwarancji daje pewność, że w razie takiej potrzeby producent wymieni bądź naprawi kłopotliwą część instalacji.

Zaletą oferowanych przez KNESS Polska rozwiązań jest również ich korzystna cena. Stały rozwój technologiczny farm słonecznych sprawia, że stają się one coraz atrakcyjniejsze pod względem finansowym. Projekt, budowa i montaż nawet mocno rozbudowanych, zaawansowanych elektrowni słonecznych mieści się w granicach możliwości finansowych większości dużych przedsiębiorstw.

Farmy słoneczne wyróżniają się też dużą uniwersalnością, co sprawia, że można je instalować na dowolnym gruncie lub dachu. Dzięki istnieniu różnego rodzaju mocowań, uchwytów i innych elementów konstrukcyjnych jesteśmy w stanie dopasować najlepszy system fotowoltaiczny do konkretnego obszaru.

Warto podkreślić również ekologiczność solarnych elektrowni. Nasze konstrukcje korzystają z odnawialnych źródeł energii, a podczas wytwarzania prądu nie powstają związki szkodliwe dla środowiska naturalnego. Sama farma solarna nie oddziałuje też w negatywny sposób na środowisko. Wykorzystywanie promieni słonecznych zamiast paliw kopalnych zapobiega wyczerpywaniu tych ostatnich, dzięki czemu przyczynia się do przedłużenia ich występowania na Ziemi. Ponadto wydobywanie, a następnie przetwarzanie paliw kopalnych powoduje bardzo duże szkody w środowisku naturalnym. Decydując się na farmę słoneczną, można temu zapobiec i chronić przyrodę. Dodatkowo funkcjonowanie elektrowni słonecznej jest ciche, co wpływa na komfort użytkowników i mieszkańców danego terenu.

Dynamiczny rozwój technologii fotowoltaicznej sprawia, że instalacja farmy słonecznej jest dziś dostępna dla każdego. Może z niej skorzystać przedsiębiorstwo z dowolnej branży, działającej na dowolnym obszarze. Oferujemy możliwość indywidualnego dopasowania systemu do wymagań każdego klienta oraz specyfikacji terenu bądź budynku firmowego.

Budowa, montaż elektrowni słonecznej

Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami i producentami elementów konstrukcyjnych, dlatego możemy zagwarantować dobór najlepszej jakości sprzętu, a także terminową dostawę urządzeń w atrakcyjnych cenach. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną częścią przedsiębiorstwa może stać się elektrownia słoneczna. Budowa farmy jest więc realizowana zawsze w pełni profesjonalny, staranny sposób przez doświadczonych inżynierów i specjalistów. Na zakończenie prac montażowych zawsze testujemy farmę słoneczną, aby mieć pewność, że wszystko działa poprawnie.

Projekt elektrowni solarnej

Aby farma solarna cechowała się najwyższą wydajnością i niezawodnością działania, powinna być ściśle dopasowana do bieżących i przyszłych potrzeb Klienta. Podstawą jest przemyślany i profesjonalnie wykonany projekt. Specjaliści z KNESS Polska gwarantują fachowe wykonanie projektu dopasowanego do indywidualnych wymagań klienta. Każdy projekt jest przygotowywany w oparciu o specyfikację konkretnego obiektu, ukształtowania terenu, a także potrzeb i oczekiwań odbiorcy.

Jak działają elektrownie słoneczne?

Elektrownia słoneczna pobiera ciepło z promieni słońca, które następnie przekształca w energię elektryczną. Ilość wytworzonego prądu zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim powierzchni baterii fotowoltaicznych, które pobierają ciepło z padających na nie promieni słonecznych.

Czym jest elektrownia słoneczna?

Od lat z sukcesem dostarczamy klientom z Europy najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej. Coraz więcej firm decyduje się na budowę elektrowni słonecznych ze względu na korzyści, jakie rozwiązanie to może przynieść przedsiębiorstwu. Jakie zalety mają zatem elektrownie solarne i czym się charakteryzują? Zanim odpowiemy na te pytania, wyjaśnijmy, czym w ogóle są te obiekty.

Elektrownia solarna to ekologiczny, zaawansowany technicznie rodzaj generatora, który służy do pozyskiwania prądu ze źródeł odnawialnych. Korzysta z naturalnego źródła energii – słońca oraz wytworzonego przez nie ciepła. Podczas pracy nie oddziałuje w negatywny sposób na środowisko, w przeciwieństwie do konwencjonalnych źródeł energii. Zwana jest także farmą słoneczną lub fotowoltaiczną ze względu na duże powierzchnie, które zajmują jej poszczególne moduły. Stanowi polecaną alternatywę dla tradycyjnych metod i źródeł wytwarzania prądu.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, sprawdź nasze Faq