Wizyta w KNESS przedstawicieli Ambasady Szwajcarii oraz członków Rady Najwyższej

Kategoria (WYDARZENIA)

Opublikowany (25.01.2022)

Czas czytania (3min)

Wspólne cele, jasna wizja rozwoju kraju i świata, zrozumienie problemów i chęć przyłączenia się wszystkich do ich rozwiązywania to kluczowe aspekty zrównoważonej gospodarki.

Zmiana klimatu nie jest problemem jednego kraju – to wspólna odpowiedzialność wszystkich. Jakie kroki podjął nasz kraj w kontekście klimatycznym i jaka jest kompleksowa wizja procesu dekarbonizacji? Są to główne zagadnienia omawiane podczas tzw. wizyty w KNESS z udziałem przedstawicieli Ambasady Szwajcarii, deputowanych Komisji Rady Najwyższej ds. Polityki Środowiskowej i Zarządzania Środowiskiem oraz władz lokalnych.

Podczas spotkania odwiedzający zapoznali się z innowacyjnymi produktami opracowanymi przez Grupę KNESS – przemysłowym systemem magazynowania energii, Systemem Magazynowania Energii oraz pracą kompleksu oprogramowania do zarządzania Elektrownią Fotowoltaiczną PV.SKADA, który kontroluje pracę ponad 1,3 GW elektrowni słonecznych na terenie całej Ukrainy.

Serhii Shakalov, CEO KNESS Group of Companies, opowiedział o działaniach KNESS na rzecz realizacji jednego z głównych celów zrównoważonego rozwoju – przystępnej cenowo i czystej energii oraz nowych technologii magazynowania energii, dzięki którym cel ten może zostać osiągnięty w niedalekiej przyszłości.

Nasi eksperci, wraz z przedstawicielami biznesu, pracownikami państwowości, osobami publicznymi i naukowcami, dyskutowali o rozwiązaniach i narzędziach rozwoju “zielonej” gospodarki, sektora OZE w naszym kraju, najnowszych modelach zwiększania wolumenu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI POPRZEDNI NASTĘPNY