Wytwarzana przez panele słoneczne elektryczność nie nadaje się do bezpośredniego wykorzystania. Wynika to z charakteru fotowoltaiki. Potrafi ona wygenerować jedynie prąd stały, który jest wynikiem przechwycenia energii fotonów emitowanych przez Słońce. Dopiero inwertery fotowoltaiczne (falowniki) dają możliwość zastosowania elektryczności w przedsiębiorstwie. Zamieniają bowiem prąd stały na prąd zmienny (nazywany również przemiennym, a w skrócie AC).

Każdy opracowywany przez nas projekt zawiera przynajmniej jeden falownik. Właściwie dobrane urządzenie i system energetyczny pozwala obsłużyć nawet pokaźnych rozmiarów stacje fotowoltaiczne. Niemniej możemy przygotować konstrukcję pod rozbudowę. Wówczas jeden inwerter fotowoltaiczny zostaje podłączony do jednego, maksymalnie 4 paneli. To rozwiązanie stworzone z myślą o firmach, które planują większe zużycie prądu w przyszłości.

Oprócz tego układy stosujące typowe inwertery możemy wyposażyć w optymalizatory. Przydają się w sytuacji, gdy pojawiający się o danej porze dnia cień zaburza pracę stacji słonecznej. Z jego pomocą ogranicza się straty mocy.

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI POPRZEDNI NASTĘPNY