Konstrukcje wsporcze pod panele fotowoltaiczne

Kategoria (FAQ)

Opublikowany (25.11.2022)

Czas czytania (3min)

Porządne projekty stacji fotowoltaicznych muszą uwzględniać systemy mocowania. To od nich zależy wytrzymałość całej konstrukcji. W celu stworzenia odpornych na czynniki środowiskowe paneli stosujemy wyłącznie sprawdzone materiały. Dzięki nim konstrukcje pod panele fotowoltaiczne nie uszkodzą się nawet wskutek działania porywistego wiatru. Cechują się także bardzo dobrą odpornością na zniszczenia mechaniczne powodowane przypadkowymi uderzeniami.

Jeśli chodzi o konstrukcje fotowoltaika potrzebuje kilku rodzajów wsporników. Panele można bowiem montować w kilku znacząco różniących się od siebie miejscach. Dlatego w naszej ofercie znajdują się elementy wykonane z różnych materiałów, które nadają się do zastosowania w stacjach wolnostojących bądź dachowych. Posiadamy też odmienne konstrukcje wspornicze do montażu modułów fotowoltaicznych dla dachów płaskich oraz skośnych. Co więcej, mogą one być umieszczane zarówno w pozycji horyzontalnej, jak i wertykalnej. W efekcie istnieje wiele sposobów na to, aby stworzyć efektywną instalację.

Pod uwagę należy wziąć jeszcze jeden istotny aspekt. Odpowiednio wykonane i zamocowane konstrukcje pod farmy fotowoltaiczne umożliwiają ich wentylację od dołu. Zapobiega to nie tylko zniszczeniom, ale również przegrzewaniu się systemu. Takie konstrukcje nie pozostają bez znaczenia dla żywotności całej stacji.

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI POPRZEDNI NASTĘPNY