Kategoria (FAQ)
Opublikowany (25.11.2022)
Czas czytania (3min)
Zaprojektowanie i montaż systemu paneli wraz z inwerterem fotowoltaicznym pozwala pozyskiwać energię prosto ze Słońca. Ilość wyprodukowanego prądu da się obliczyć na podstawie informacji o wydajności stacji. W ten sposób otrzymuje się jednak tylko szacunkowe wartości. Z czasem może się okazać, że któryś z paneli obniżył swoją efektywność bądź gdzieś doszło do niezauważalnej awarii. Jak więc zapobiegać takim wydarzeniom? Proponowany przez nas monitoring instalacji fotowoltaicznej najlepiej spełnia oczekiwania.
Jego zadaniem jest śledzenie statystyk każdego panelu. Dzięki zbieranym informacjom można natychmiast zauważyć m.in. spadek wydajności. Szybka reakcja na nieprawidłowości gwarantuje zmniejszenie strat w pozyskiwaniu energii. Jest więc ekonomicznym rozwiązaniem. Zaawansowany monitoring instalacji PV pozwala ponadto na zarządzanie wyprodukowanym prądem zmiennym w czasie rzeczywistym. Przekłada się to na realne oszczędności. Dla przykładu można uruchomić energochłonny system, aby podwyższyć autokonsumpcję, zamiast odsyłać nadwyżki energii do sieci. Efektem są znacznie większe zyski. Wystarczy śledzić dane podawane na bieżąco przez dostępny w naszej ofercie monitoring instalacji fotowoltaicznej.
Dostarczane przez urządzenie informacje dotyczą wielu innych przydatnych aspektów funkcjonowania stacji. To m.in. temperatura ogniw oraz falownika, napięcie czy natężenie AC i DC, a nawet dostępnej mocy w stosunku do panujących na zewnątrz czynników atmosferycznych. Na tej podstawie łatwo dokonać korzystnych decyzji dotyczących działania stacji fotowoltaicznej.