Korzyści płynące z inwestycji w przemysłowe instalacje fotowoltaiczne

Kategoria (Budowa elektrowni naziemnych)

Opublikowany (25.11.2022)

Czas czytania (3min)

Budowa elektrowni słonecznych to rozwiązanie zapewniające mnóstwo korzyści właścicielowi, a także środowisku. Na niesłabnące zainteresowanie tego rodzaju inwestycją wpływ ma przede wszystkim wysoka wydajność i efektywność farm solarnych. Projektowane i budowane przez KNESS Polska nowoczesne elektrownie solarne umożliwiają wytwarzanie dużych ilości prądu. Niezawodne urządzenia pozwalają uniezależnić się od dostawców. Według specjalistów z branży energetycznej podwyżki cen energii teraz i w przyszłości są nieuniknione. Prywatna farma paneli słonecznych pomaga uchronić właściciela od negatywnych konsekwencji skoków cen prądu. Właściwie dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa system solarny pozwala całkowicie lub w dużej części pokryć zapotrzebowanie firmy na energię.

Farma słoneczna gwarantuje ponadto znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie. Posiadanie własnej elektrowni fotowoltaicznej i pozyskiwanie energii elektrycznej z naturalnego źródła, jakim jest słońce, wiąże się z niższymi rachunkami za prąd w porównaniu z „tradycyjnymi” formami pobierania energii. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, ponieważ to właśnie oni są znacznie częściej narażeni na niekorzystne zmiany przepisów prawnych w zakresie kupna energii elektrycznej. W wielu przypadkach koszt zakupu prądu przez przedsiębiorstwo jest bowiem znacznie wyższy niż w przypadku prywatnych domów. To sprawia, że inwestycja w elektrownie solarne pozwala na duże oszczędności. Ponadto właściciel ma pewność, że energia słoneczna zostanie zawsze wytworzona. Słońce będzie zawsze świecić, co pozwoli wytwarzać energię z pobieranego ciepła. W przeciwieństwie zatem do paliw kopalnych, które, jak szacują specjaliści, skończą się za maksymalnie kilkadziesiąt lat, farmy solarne umożliwią wytwarzanie prądu nawet w przypadku problemów z dostępnością węgla czy gazu.

Niektóre elektrownie słoneczne umożliwiają również gromadzenie oraz odsprzedaż nadwyżek pozyskanego prądu operatorowi energii elektrycznej. Nadwyżkę tę można następnie wykorzystać w chwili zmniejszonej produktywności systemu, np. w okresie zimowym. To wszystko sprawia, że farma solarna to inwestycja bardzo opłacalna dla przedsiębiorstw, zwłaszcza dla firm zajmujących się produkcją przez całą dobę.

Nasze farmy solarne charakteryzują się także dobrą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, w tym przede wszystkim atmosferyczne, takie jak silny wiatr, intensywny deszcz czy śnieg. Nowoczesne elektrownie nie wymagają też częstej konserwacji i czyszczenia elementów instalacji. Wysokiej klasy systemy solarne cechują się ponadto długą żywotnością. Własna elektrownia słoneczna działa niezawodnie przez lata, a wieloletni okres gwarancji daje pewność, że w razie takiej potrzeby producent wymieni bądź naprawi kłopotliwą część instalacji.

Zaletą oferowanych przez KNESS Polska rozwiązań jest również ich korzystna cena. Stały rozwój technologiczny farm słonecznych sprawia, że stają się one coraz atrakcyjniejsze pod względem finansowym. Projekt, budowa i montaż nawet mocno rozbudowanych, zaawansowanych elektrowni słonecznych mieści się w granicach możliwości finansowych większości dużych przedsiębiorstw.

Farmy słoneczne wyróżniają się też dużą uniwersalnością, co sprawia, że można je instalować na dowolnym gruncie lub dachu. Dzięki istnieniu różnego rodzaju mocowań, uchwytów i innych elementów konstrukcyjnych jesteśmy w stanie dopasować najlepszy system fotowoltaiczny do konkretnego obszaru.

Warto podkreślić również ekologiczność solarnych elektrowni. Nasze konstrukcje korzystają z odnawialnych źródeł energii, a podczas wytwarzania prądu nie powstają związki szkodliwe dla środowiska naturalnego. Sama farma solarna nie oddziałuje też w negatywny sposób na środowisko. Wykorzystywanie promieni słonecznych zamiast paliw kopalnych zapobiega wyczerpywaniu tych ostatnich, dzięki czemu przyczynia się do przedłużenia ich występowania na Ziemi. Ponadto wydobywanie, a następnie przetwarzanie paliw kopalnych powoduje bardzo duże szkody w środowisku naturalnym. Decydując się na farmę słoneczną, można temu zapobiec i chronić przyrodę. Dodatkowo funkcjonowanie elektrowni słonecznej jest ciche, co wpływa na komfort użytkowników i mieszkańców danego terenu.

Dynamiczny rozwój technologii fotowoltaicznej sprawia, że instalacja farmy słonecznej jest dziś dostępna dla każdego. Może z niej skorzystać przedsiębiorstwo z dowolnej branży, działającej na dowolnym obszarze. Oferujemy możliwość indywidualnego dopasowania systemu do wymagań każdego klienta oraz specyfikacji terenu bądź budynku firmowego.

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI POPRZEDNI NASTĘPNY