Parkingi solarne – parkingi z elektrowniami

Kategoria (FAQ)

Opublikowany (25.11.2022)

Czas czytania (3min)

Zacienione miejsce do parkowania samochodów doceni każdy klient centrum handlowego czy jakiejkolwiek innej firmy handlowo-usługowej. Jest też jednym z czynników decydujących o wyborze skorzystania z oferty danego przedsiębiorstwa. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której rodzina potrzebuje wybrać się na zakupy w upalny letni dzień. Jeśli będzie mieć do wyboru dom towarowy z odsłoniętym lub zasłoniętym parkingiem, wybierze ten drugi. Przedsiębiorcy decydują się więc na ułatwienie życia swoich klientów i uprzyjemnienie spędzanego w danym miejscu czasu.

Parkingi zajmują całkiem sporą przestrzeń. Tym większą, im więcej osób będzie odwiedzać znajdujące się w pobliżu budynki. Dlatego warto odpowiednio ją zagospodarować. W ramach naszej oferty zaprojektujemy i wykonamy innowacyjne parkingi solarne. Dzięki temu nie tylko ochroni się samochody przed silnym promieniowaniem UV, ale również wygeneruje się sporo energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania budynku. Taka fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw staje się coraz popularniejsza w Polsce ze względu na swoją opłacalność. Szacuje się, że już jedno miejsce parkingowe może wytworzyć energię wartą ponad 500 zł rocznie. Łatwo więc obliczyć, że 100 takich wiat przyniesie firmie oszczędności sięgające nawet 50 tys. złotych w ciągu 365 dni.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat energii słonecznej dla przedsiębiorstw. Mieliśmy okazję zrealizować wiele projektów dla wielu dużych firm. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem w celu stworzenia nowoczesnej i wydajnej stacji fotowoltaicznej dla polskiego biznesu.

Rozwiązanie zakłada budowę elektrowni słonecznej, która jest zintegrowana z wewnętrznymi sieciami odbiorców lub grup odbiorców w taki sposób, aby energia elektryczna z farmy fotowoltaicznej zapewniała maksymalny harmonogram zużycia przy minimalnej mocy wyjściowej do sieci zewnętrznej.

POWRÓT DO WSZYSTKICH AKTUALNOŚCI POPRZEDNI NASTĘPNY