Energia

słoneczna dla

przedsiębiorstw

Stacje słoneczne do użytku własnego

Jest to sposób na czerpanie zysków z obszarów, które nie były wcześniej używane, co również zwiększa wartość nieruchomości

  • Skaluje biznes
  • Zapewnia gwarantowany zysk
  • Wykorzystanie wolnej przestrzeni: dachy, fasady, zadaszenia

Rozwiązanie „pod klucz”

01

Finansowanie projektów

  • KNESS Polska wspiera Klienta przy budowie spółek fotowoltaicznych w uzyskaniu finansowania w jednym z banków Partnerskich. Zapewnienie optymalnej struktury finansowania projektu pozwala Klientowi zainwestować minimum środków własnych i nie ponosić dodatkowego obciążenia finansowego.

02

Budowa elektrowni słonecznej

  • Budowa elektrowni słonecznej, która integruje się z wewnętrznymi sieciami konsumentów lub grup konsumentów w taki sposób, aby energia elektryczna z elektrowni słonecznej maksymalizowała harmonogram zużycia przy minimalnym wydaniu do sieci zewnętrznej

03

Serwis elektrowni fotowoltaicznej

  • Ponieważ ilość pieniędzy zaoszczędzonych na energii elektrycznej zależy bezpośrednio od ilości energii elektrycznej produkowanej przez stację, kompleksowe rozwiązanie obejmuje usługi serwisowe stacji. Gwarantuje to roczną ilość wytwarzanej energii elektrycznej

DLA RÓŻNYCH PRZEDSIĘBIORSTW

Centra handlowe

Centra logistyczne

Przemysł lekki

Salony samochodowe

Centra biznesowe

Centra biznesowe

Produkcja

Magazyny

Gospodarstwa rolne

Parkingi

KORZYŚCI

Ekonomia

Obniżenie ostatecznej ceny energii elektrycznej poprzez oszczędności na dystrybucji, przesyłaniu i zakupie energii elektrycznej.

Przyjazność dla środowiska

Szansa wykorzystania czystej energii, a co za tym idzie, znacznego złagodzenia wpływu na środowisko.

Reputacja

Własna elektrownia słoneczna to atut zwiększający kapitalizację biznesu i świadczący o nowoczesności firmy

FOG

0

EPC

0

MW

0

Z pomocą FOG każda firma może produkować swoje produkty z wykorzystaniem energii odnawialnej

Aby zbliżyć się do zrównoważonej i bezpiecznej przyszłości oraz sprostać wymaganiom dzisiejszych inwestorów, firmy muszą być przyjazne dla środowiska, odpowiedzialne społecznie, przejrzyste i otwarte.

FOG umożliwia każdej firmie dokonanie tej transformacji.

Zamówienie

Wiadomość (Napisz szczegółowo, co Cię interesuje)*

Kontakt

+48 797 575 424

office@knesspolska.pl

×

FAQ

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw – Inwestycja przyszłości

Wyprodukowanie jakiegokolwiek produktu wymaga zużycia pokaźnej ilości energii. Jeśli zakład pracy działa przez całą dobę, to dzienny koszt zużycia prądu może stanowić znaczącą część jego budżetu. Z tego powodu fotowoltaika dla przemysłu staje się rozsądną alternatywą dla poboru energii z lokalnej sieci. Pozwala bowiem nie tylko na oszczędności wynikające z generowania własnego prądu, ale również obniżenie cen produktów. A to zwiększa konkurencyjność na światowym rynku.

Z całą pewnością warto zdecydować się na odnawialne źródła energii także z powodu podatku węglowego. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zwiększy się on w niedalekiej przyszłości. Z fotowoltaiką dla przemysłu w naszym wykonaniu nie trzeba się tym martwić. To świetny sposób na uniknięcie takiego opodatkowania. Produkty stworzone przy użyciu energii słonecznej są ponadto atrakcyjniejsze dla klientów. Zwracają bowiem uwagę na ekologiczne podejście przedsiębiorstw i korzystniejsze warunki cenowe.

Fotowoltaika dla rolnika – Korzyści

Jednym z najlepszych miejsc do montażu stacji słonecznych są gospodarstwa rolne oraz hodowlane. Znajduje się na nich wiele maszyn oraz urządzeń, które wymagają energii elektrycznej do poprawnego działania. W ten sposób gospodarstwo utrzymuje swoją efektywność na odpowiednio wysokim poziomie. Jednak niesie to za sobą spore wydatki. Wysokie zużycie prądu nie jest w żaden sposób rekompensowane. Gospodarstwa rozliczają się tak samo, jak domy jednorodzinne. Szacuje się, że wydatki na energię elektryczną osiągają w nich około 20% całego budżetu. Dlatego właśnie fotowoltaika dla rolnika zyskała tak wielką popularność.

Rolnicy są w stanie zmaksymalizować efektywność własnej stacji słonecznej w sposób nieosiągalny dla innych przedsiębiorstw. Jest to bezpośrednio związane z dysponowaniem dużym terenem. Panele mogą zostać zamontowane np. na nieużytkach bądź w niezagospodarowanym jeszcze miejscu. Ponadto na farmach znajduje się wiele budynków, a na ich dachach można bez problemu zainstalować fotowoltaikę dla rolnika. To naprawdę nieoceniona korzyść. W praktyce można zastosować tyle paneli, aby w całości pokryć zapotrzebowanie całego gospodarstwa rolnego lub hodowlanego.

W kwestii finansów należy jeszcze zwrócić uwagę na ulgi podatkowe. Wybudowanie na własnym terenie fotowoltaiki dla rolnika umożliwia odliczenie podatku VAT. Na dodatek przyznaje ulgę wynoszącą 25% od podatku rolnego po zakończeniu inwestycji. Do tego dochodzą jeszcze oszczędności wynikające z generowania własnego prądu. Trudno o korzystniejszy sposób na uporanie się z dużymi rachunkami za energię elektryczną.

Nie można przy tym zapomnieć o jeszcze jednej, dość istotnej zalecie stacji słonecznych. Fotowoltaika dla rolnika to także inwestycja w czystą energię. Każdy, kto pracował na gospodarstwie, doskonale zdaje sobie sprawę ze znaczenia ekologii. Przyczynienie się do ochrony środowiska naturalnego również przynosi korzyści, choć bardziej rozłożone w czasie. Tymczasem bezpośrednich zwrotów z inwestycji można spodziewać się już w ciągu najbliższych lat.

Fotowoltaika dla centrum handlowego, biznesowego

Każdego roku powstają w Polsce kolejne domy handlowe, centra biznesowe i sklepy wielkopowierzchniowe. To jedne z najbardziej energochłonnych obiektów. Wymagają energii nie tylko do oświetlania, ale też klimatyzacji i wentylacji. Na dodatek znajdujące się na terenie biurowców czy centrów handlowych urządzenia liczy się nierzadko w setkach, jeśli nie tysiącach. Szacuje się, że przeciętne zużycie energii elektrycznej w takich miejscach waha się między 300 a 600 kWh/m² rocznie. Doskonale więc widać, że fotowoltaika dla centrum handlowego może przynieść wymierne korzyści.

Na montaż stacji słonecznych zdecydowało się już wiele przedsiębiorstw prowadzących domy towarowe (m.in. w Gdańsku i Katowicach). W ten sposób zyskały ogromną przewagę nad konkurencją. Zaoszczędzone dzięki fotowoltaice dla centrum handlowego pieniądze zostały zainwestowane w przyszłość firmy. Mogą one posłużyć np. modernizacji instalacji czy przystosowaniu oferty w taki sposób, aby przyciągnąć nowych klientów.

Oczywiście oszczędności są jedynie jednym aspektem prowadzenia działalności gospodarczej. W centrach biznesowych liczą się także inne kwestie. Jednym z nich, trudno przekładalnym na pieniądze, ale niezwykle istotnym, jest wizerunek firmy. Obecnie coraz więcej osób przykłada wagę do charakteru miejsca, w którym będą prowadzić swoje biura bądź spotykać się z kontrahentami. Konsumencka świadomość na tematy ekologiczne również się zwiększa. Fotowoltaika dla centrum handlowego może więc stać się synonimem znaku jakości. Polacy już dziś są skłonniejsi do skorzystania z oferty sklepów i biur wykorzystujących odnawialne źródła energii. I bardzo chętnie głosują portfelem.

Nasze stacje są też sposobem na zapewnienie całemu budynkowi bezpieczeństwa energetycznego. W najbliższej przyszłości będzie coraz częściej dochodzić do przerw w dostawie prądu. A to może wręcz uniemożliwić prowadzenie własnej działalności. Nie trzeba się tym przejmować, jeśli centrum handlowe lub biznesowe będzie wyposażone we własne źródło energii. Fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw zabezpiecza też firmowe budżety przed wzrostem cen prądu. Mogą być one naprawdę poważne, a co gorsza – nieprzewidywalne. Na szczęście stacje słoneczne skutecznie eliminują ten problem.

Parkingi solarne – parkingi z elektrowniami

Zacienione miejsce do parkowania samochodów doceni każdy klient centrum handlowego czy jakiejkolwiek innej firmy handlowo-usługowej. Jest też jednym z czynników decydujących o wyborze skorzystania z oferty danego przedsiębiorstwa. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której rodzina potrzebuje wybrać się na zakupy w upalny letni dzień. Jeśli będzie mieć do wyboru dom towarowy z odsłoniętym lub zasłoniętym parkingiem, wybierze ten drugi. Przedsiębiorcy decydują się więc na ułatwienie życia swoich klientów i uprzyjemnienie spędzanego w danym miejscu czasu.

Parkingi zajmują całkiem sporą przestrzeń. Tym większą, im więcej osób będzie odwiedzać znajdujące się w pobliżu budynki. Dlatego warto odpowiednio ją zagospodarować. W ramach naszej oferty zaprojektujemy i wykonamy innowacyjne parkingi solarne. Dzięki temu nie tylko ochroni się samochody przed silnym promieniowaniem UV, ale również wygeneruje się sporo energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania budynku. Taka fotowoltaika dla dużych przedsiębiorstw staje się coraz popularniejsza w Polsce ze względu na swoją opłacalność. Szacuje się, że już jedno miejsce parkingowe może wytworzyć energię wartą ponad 500 zł rocznie. Łatwo więc obliczyć, że 100 takich wiat przyniesie firmie oszczędności sięgające nawet 50 tys. złotych w ciągu 365 dni.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat energii słonecznej dla przedsiębiorstw. Mieliśmy okazję zrealizować wiele projektów dla wielu dużych firm. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem w celu stworzenia nowoczesnej i wydajnej stacji fotowoltaicznej dla polskiego biznesu.

Rozwiązanie zakłada budowę elektrowni słonecznej, która jest zintegrowana z wewnętrznymi sieciami odbiorców lub grup odbiorców w taki sposób, aby energia elektryczna z farmy fotowoltaicznej zapewniała maksymalny harmonogram zużycia przy minimalnej mocy wyjściowej do sieci zewnętrznej.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, sprawdź nasze Faq